درایوهای SSD سامسونگ برای ساخت فضای ذخیره سازی درایو از چیپ های حافظه فلش استفاده می‌کنند و به ساختار 3D V-NAND جدیدی مجهز شده اند

 

 


برای کش کردن اطلاعات روی این درایو 16 گیگابایت حافظه RAM در نظر گرفته شده است که در مورد ویژگی های آن که از کدام نسل و کدام تکنولوژی است هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است. البته این مورد در مورد PW1633a بیان شده است که این درایو به طرز خارق العاده ای قابل اطمینان خواهد بود و اگر شما همه ی ظرفیت 15.36 ترابایتی آن را هم هر روز مورد استفاده قرار دهید، با هیچ گونه خطا و از دست رفتن اطلاعات روبرو نخواهید شد

 

 

 

 


اگر از جمله افرادی باشید که به سرعت بالای دستگاه خود بسیار اهمیت می‌دهند، حتماً از یک درایو
SSD روی سیستم خود استفاده می‌کتید که اگر ظرفیت آن حتی چندان هم زیاد نباشد، حداقل برای درایو سیستم عامل و بالا بردن سرعت بوت سیستم از آن استفاده خواهید کرد.


البته این کار برای تعدیل قیمت است و اگر از این بابت هم مشکلی نداشته باشید شاید همه ی فضای ذخیره سازی سیستم خود را با درایو SSD تأمین کنید. اما اگر فضایی بسیار بیشتر از این ها را بخواهید چه باید کرد؟ شاید راهکار استفاده از چند درایو SSD باشد. اما سامسونگ ترتیبی را اتخاذ کرده که همه ی این مسائل را حل می‌کند و برای اولین بار در دنیا SSD های تولید کرده که می‌تواند ظرفیت 15.36 ترابایت را یکجا در اختیار شما قرار دهد.


در مورد سرعت خواندن و نوشتن این درایو نیز باید بگوییم که PW1633a می‌تواند سرعت خواند و نوشتن ترتیبی تا 1200 مگابایت بر ثانیه با 200 هزار عملیات خواندن ورودی/خروجی بر ثانیه ممکن سازد. نوشتن هم سرعتی تا 32 هزار عملیات ورودی/خروجی بر ثانیه خواهد بود که شاید بتوان آن را نه چندان بالا دانست.